Czy obstawianie jest dochodowe?

Czy obstawianie jest dochodowe?

Ludzie, którzy słyszą o zakładach „u buka” i ci, którzy obstawiają wyniki u bukmachera, zastanawiają się niejednokrotnie, czy da się z tego wyżyć.

Zazwyczaj słyszymy o kwotach, które są stawiane, jako niewielkich ilościach (od 10 zł do 100 zł). Z takim budżetem trzeba wygrać na naprawdę wysokim kursie, aby te pieniądze wystarczyły na chociażby opłacenie rachunków, w innym przypadku wygrana jest co najwyżej dodatkiem do miesięcznego dochodu. Są jednak ludzie, którzy się z tego utrzymują. Czy są oni mistrzami analizy sportowej i potrafią przewidzieć wyniki meczów w sobotę? Jest grupa ludzi, którzy rzeczywiście potrafią obstawić kilkanaście meczów o wysokich kursach i wygrać duże pieniądze, jednak jest to w 99% przypadków po prostu szczęście.

Aby móc zarabiać na bukmacherce należy mieć duży kapitał. Duży znaczy minimum 10 tysięcy złotych. Ludzie, którzy  grają tłumaczą, że jest to dla nich lepsza forma lokowania pieniędzy, niż pozostawianie ich na lokacie w banku, ponieważ oprocentowanie 5% w skali roku nie jest tak opłacalne, jak 5-10 % w skali miesiąca. Jest ryzyko, ponieważ można stracić pieniądze, można  jednak grać według zasad, dzięki którym jest niska szansa straty pieniędzy.

Polegają one na ryzykowaniu małej ilości kapitału i stawiania na zakłady o których mamy jakąś wiedzę. Analiza zdarzeń i odpowiedni ich wybór jest kluczowy, ponieważ mecze piłkarskie są nieprzewidywalne i postawienie na murowanych faworytów może się źle skończyć.

W razie przegranej trzeba także pamiętać o tym aby się „nie odkuwać”, ponieważ pewna część kapitału powinna być wliczona w ryzyko a próba jego odzyskania może zakończyć się jeszcze większą stratą. Po zakończonym typowaniu należy również poświęcić trochę czasu na analizę i kontrolę wyników w celu poprawy wyników.

Dla jednych bukmacherów typowanie jest po prostu rozrywką, dla drugich dodatkiem do pensji, dla innych stanowi to główny dochód, a ich pensja w pracy, bądź emerytura jest dodatkiem do kwoty z kuponu. Dojście do takiej sytuacja wymaga jednak doświadczenia  i znania  odpowiednich reguł, oraz gotowości na poniesienie strat.

Podsumowanie – gdzie znaleźć informacje

Więcej informacji na ten temat oferuje serwis bukmacherinternetowy.pl, który zajmuje się tematyką bukamcherów w Polsce.