Groomer – ekspert od pielęgnacji zwierząt

Groomer – ekspert od pielęgnacji zwierząt

Od czasu do czasu zdarza nam się odwiedzić fryzjera, żeby zmienić fryzurę czy chociaż podciąć włosy. Dzięki temu wyglądamy i czujemy się lepiej. Podobnie sprawa wygląda w przypadku naszych czworonożnych przyjaciół. Psy też chcą ładnie wyglądać. No dobrze, może nie same psy mają takie potrzeby, ale ich właściciele, którzy dbają by ich pupile ładnie wyglądały. W przypadkach psów z długą sierścią strzyżenie jest nie tylko kwestią estetyczną, ale koniecznym zabiegiem w ramach pielęgnacji czworonoga. Domowe sposoby strzyżenia nie zawsze są możliwe, często wręcz mogą skończyć się okaleczeniem psa. Dlatego lepiej nie ryzykować i skorzystać z usług profesjonalisty, który potrafi odpowiednio zadbać o naszego pupila i ma do tego odpowiednie narzędzia.

Sklep groomer - hurtownia groomerska - akcesoria dla groomera

Groomer, czyli psi fryzjer i kosmetyczka w jednym, to osoba która zawodowo zajmuje się pielęgnacją psów. Podstawowym zabiegiem, świadczonym przez groomera jest strzyżenie. W tym celu psa umieszcza się na podwyższeniu, jakim jest stół groomerski. Oprócz profesjonalnego sprzętu, jakim jest maszynka do strzyżenia psów, groomer wie również jak wykonać ten zabieg, aby nie zrobić krzywdy swojemu klientowi. Ta wiedza jest niezwykle ważna, ponieważ nie każdy pies jest łatwym klientem, może się on ruszać i nie współpracować. W takim przypadku wystarczy chwila nieuwagi i można np. zranić psa.

Profesjonalna pielęgnacja psa przez groomera nie ogranicza się jednak do samego strzyżenia sierści, ale także jej czesania czy wręcz rozczesywania. W zakres usług wchodzą także: kąpiel (do tego celu służy wanna groomerska, która jest specjalnie przystosowana do mycia zwierząt), mycie zębów i czyszczenie uszów czy obcinanie pazurów.

Gdy pragniemy, by nasz przyjaciel czuł się dobrze i co za tym idzie pięknie wyglądał zadbajmy o niego profesjonalnie.