Groomer – pomysł na ciekawy biznes

Groomer – pomysł na ciekawy biznes

Firmy zajmujące się pielęgnacją psów i kotów, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Salon urody dla zwierząt wydaje się więc być świetnym pomysłem na biznes! Co warto wiedzieć przed otworzeniem własnego, profesjonalnego salonu?

Nietypowy zawód – psi fryzjer

Nie każdy nadaje się do tego, żeby zostać groomerem, czyli psim fryzjerem – http://salon.karusek.com.pl/. Praca ta wymaga odpowiedniego podejścia do zwierząt. Psy są niezwykle wyczulone na ludzkie emocje, dlatego od razu wyczuwają strach, niechęć czy niepewność.

Oprócz właściwego nastawienia, niezbędne będzie też ukończenie specjalnego szkolenia groomerskiego. Pozwala ono zdobyć niezbędne w tej pracy umiejętności. Podczas szkolenia  przyszły groomer nauczy się nie tylko, jak strzyc psy i koty, ale też jak profesjonalnie przygotować zwierzę do wystawy, a także z jakich kosmetyków dla zwierząt najlepiej korzystać. Na szkoleniu uczestnicy dowiedzą się także, w jaki sposób powinni traktować swoich czworonożnych klientów, aby mogli oni cierpliwie znieść wszelkie zabiegi pielęgnacyjne.

Co jest potrzebne, aby otworzyć własny salon pielęgnacji zwierząt? 

Żaden profesjonalny salon groomerski nie może istnieć bez odpowiedniego wyposażenia! Niezbędna jest rzecz jasna wysokiej jakości maszynka do strzyżenia psów, która pozwala pięknie wystylizować zwierzę. Poza tym, w salonie musi znaleźć się stół groomerski, na którym groomer będzie mógł wygodnie strzyc psa o niewielkim lub średnim rozmiarze. Kolejnym niezbędnym elementem w każdym salonie psiej urody jest wanna groomerska, zapewniająca wygodę podczas mycia zwierzaka.

Czy warto zostać groomerem? Trzeba pamiętać o tym, że nie każdy nadaje się do tego zawodu! To praca dla kogoś, kto uwielbia zwierzęta i potrafi się nimi zajmować.