Implanty zębowe – ile kosztują i czy są dla wszystkich?

Implanty zębowe – ile kosztują i czy są dla wszystkich?

Implanty zębowe to propozycje dla osób, które utraciły korzeń zęba – naturalny ubytek można zastąpić tytanową śrubą. Od ponad 50 lat efektownie poprawiają stan uzębienia. Dzieje się to głównie dzięki postępom technologicznym – to one gwarantują także bezpieczeństwo zabiegu. Ile kosztują implanty i czy są dla wszystkich? – Zapraszamy do lektury. W przypadku gdyby artykuł nie był dla Ciebie dostatecznie wyczerpujący, przejdź pod adres http://www.dentestetica.pl/leczenie/implanty-zebow

IMPLANTY ZĘBOWE – PRZECIWWSKAZANIA

Tak jak w przypadku każdego zabiegu istnieje grupa przeciwwskazań. Założenia implantu nie zaleca się kobietom w ciąży oraz tym, które karmią piersią. Wszelkie choroby nowotworowe, cukrzyca i choroby jamy ustnej takie jak np. parodontoza związana z dziąsłami również wykluczają implanty. Ostateczną decyzję o bezpieczeństwie i zgodzie na zabieg może dać tylko lekarz analizując poszczególny przypadek. Potrzebna jest wiedza o przebytych chorobach, alergiach i aktualnych wynikach podstawowych badań krwi. Z pewnością można jednak stwierdzić, że implantu nie założą osoby, których kości są dopiero w fazie kształtowania. Wiek 16 lat określa się zazwyczaj jako minimalny, dopuszczający zabieg, choć oczywiście granica ta jest płynna. W przypadku młodych osób konsultacja i ocena stomatologa jest również niezbędna – tylko on potrafi stwierdzić czy etap rozrostu zębów i kości jest już zakończony.

ILE KOSZTUJE IMPLANT ZĘBA?

Ceny są różne i decydują o nich rodzaje implantów. Wyróżnia się dwa – tytanowy i cyrkonowy. Ten pierwszy jest implantem tradycyjnym i jego koszt jest zawsze mniejszy. Sięga około 2 tys. zł. W przypadku implantu cyrkonowego ta cena wzrośnie do około 3 tys. zł. Implant cyrkonowy zaleca się przede wszystkim osobom, które mają skłonności alergiczne (tytan uczula) oraz bardziej zwracają uwagę na estetykę – cyrkon jest w kolorze zbliżonym do uzębienia, podczas gdy tytan jest szarosrebrny. Śruby nie są widoczne na co dzień, jednak po latach użytkowania mogą ulec odsłonięciu – jeśli nastąpi naturalne odsunięcie linii dziąseł.