KOMPLETOWANIE WYPRAWKI – WÓZKI DZIECIĘCE TO PODSTAWA

KOMPLETOWANIE WYPRAWKI – WÓZKI DZIECIĘCE TO PODSTAWA

Gdy na świecie pojawia się dziecko, rodzice i najbliżsi zawsze są bardzo podekscytowani. Trzeba się dobrze przygotować do tego momentu. Na kilka tygodni przed planowanym terminem porodu warto skompletować wyprawkę dla niemowlęcia. W jej skład wchodzi wiele rzeczy. To nie tylko łóżeczko/kołyska, pieluchy, pudry, butelki, smoczki, kosmetyki, ale również dobrze dobrany wózek.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI WÓZEK?

Musimy przede wszystkim zadać sobie pytanie, czy chcemy kupić wózek wielofunkcyjny, czy na każdym etapie życia dziecka zmieniać go na inny. To dość droga inwestycja, ale warto porozmawiać z rodziną i zrzucić się na ten wydatek. Wysokiej jakości wózek zapewni nie tylko bezpieczeństwo i komfort dziecku, ale także jego rodzicom.

Jeśli chcemy kupić wózek przeznaczony jedynie dla niemowląt, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość gondoli. Powinna być wykonana z solidnych, ale też antyalergicznych materiałów. Jego dno powinno być płaskie. Boki wewnątrz powinny być obite miękką, przyjazną tkaniną. Dobrze jest, gdy takie wózki Warszawa posiadają opuszczany daszek, który będzie chronił dziecko przed słońcem, wiatrem oraz niewielkim deszczem. Kolejną częścią, która może się przydać jest specjalna osłona przeciwdeszczowa. Zwróćmy też uwagę na kosz pod wózkiem. Ten powinien być pojemny. To miejsce, w którym możemy mieć torbę z artykułami dla dziecka lub po prostu przewozić zakupy.

Decydując się na ten wariant, w pewnym momencie będziemy musieli również kupić typowe wózki spacerowe Warszawa. Tu liczy się nie tylko wygodne, głębokie siedzisko. Równie ważne są pasy oraz pałąk bezpieczeństwa, a także podnóżek. Dzięki takim zabezpieczeniom nasze dziecko nie wypadnie z wózka podczas spaceru, nawet gdy będzie się starało wychylać. Równie istotne są koła oraz resory. Wózek powinien być dobrany do terenów, które odwiedzamy z dzieckiem. Typowo miejskie mają mniejsze, często obrotowe koła. Jeśli mieszkamy na wsi lub uwielbiamy spacery po lesie, dobrze jest zainwestować w „terenową” spacerówkę z dużymi kołami oraz ramą, osadzoną na porządnych resorach, minimalizujących wstrząsy.

Możemy też wybrać wózek, który będzie połączeniem dwóch powyższych i samochodowego fotelika. W komplecie zazwyczaj otrzymamy spacerową gondolę, nosidło, które pełni również rolę fotelika oraz siedzisko do spacerówki. Taki wózek rośnie wraz z dzieckiem, a rodzice nie muszą zaprzątać sobie głowy ponownym zakupem. Aby wybrać ten, najlepszy dla naszego trybu życia, warto odwiedzić sklep z wózkami www.wozki-foteliki.pl. Znajdziemy tam nowoczesne, bezpieczne modele, w niezwykle korzystnych cenach.