PITy program do pobrania a prezenty i premie dla pracowników

PITy program do pobrania a prezenty i premie dla pracowników

Święta Bożego Narodzenia są niezwykle szczęśliwym czasem, jaki mamy przyjemność przeżywać każdego roku. Niestety zawsze po tym, co przyjemne, następują te mniej przyjemne obowiązki, przykładowo coroczne rozliczenia podatkowe z urzędem skarbowym. Pomimo wielu uproszczeń, takich jak np. PITy program, chodzi tutaj o program do pobraniapoprzez internet, czy też PIT program do rozliczenia. Warto dodać, że to wszystko nie odbywa się wielkim kosztem, ponieważ jest to darmowy program PITy , dzięki któremu nasze coroczne potyczki z wypełnianiem deklaracji podatkowych będą już znacznie łatwiejsze. Pobierając z internetu program do wypełniania PITów dowiemy się na przykład, jak wygląda, i jak się przedstawia kwestia prezentów i premii świątecznych wobec realiów rozliczeń podatkowych. Najlepszy PITy program do pobrania jest z naszej strony. A kwestia jest tutaj naprawdę dość zawikłana, bowiem, jeżeli płatnik – czyli pracodawca – z okazji świąt Bożego Narodzenia da nam na przykład bony świąteczne – wówczas musimy zapłacić od nich podatek. Jeżeli natomiast w prezencie świątecznym od pracodawcy otrzymamy gotówkę – to wtedy ta premia jest całkowicie zwolniona z opodatkowania.

Gdy zbliżają się święta, wielu pracodawców decyduje się na zapewnienie swoim pracownikom dodatkowych świadczeń, dlatego dla naszej własnej wygody najlepiej upewnić się, w jakiej postaci pracodawca przekazuje nam prezent. Jak już wspomniano, można być zwolnionym z obowiązku rozliczania się z fiskusem. Zwolnienie z podatku, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt. 67 ustawy o PIT, dotyczy świadczeń otrzymywanych przez pracownika, które są sfinansowane w całości ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, za jakie odpowiedzialny jest płatnik, lub z funduszy związków zawodowych działających przyzakładowo. Zdaniem wielu ekonomistów oraz doradców finansowych dużo bardziej opłacalne jest wypłacenie pracownikom – czyli w tym wypadku podatnikom – gotówki z funduszu pracowniczego. Z podatku zwolnione są świadczenia pieniężne nieprzekraczające kwoty łącznej 380 zł. Suma ta jest również zwolniona ze składek ZUS. Niestety pomimo rozwoju komunikacyjnego, jakiego jesteśmy świadkami, nasze społeczeństwo wciąż nie jest zupełnie uświadomione, jeżeli chodzi o kwestie podatkowe, zwłaszcza wyżej opisaną kwestię opodatkowania premii i prezentów pracowniczych od naszego pracodawcy.

Podsumowując, bardzo łatwym rozwiązaniem w tym przypadku będzie PIT 2018 program do pobrania, co znacznie ułatwi nam pracę i oszczędzi czasu na przeszukiwanie i obdzwanianie biur doradztwa finansowego. PIT program do rozliczenia wykona za nas większą część obliczeń, wygeneruje także wszelkie potrzebne nam PITy druki do złożenia przez nas w urzędzie skarbowym. Najważniejszą jednak kwestią jest cena – pieniądze, jakie przeznaczylibyśmy na pokrycie kosztów doradztwa finansowego czy profesjonalnej porady ekonomisty bądź też specjalisty podatkowego, możemy śmiało przeznaczyć na zakupy i wydatki związane ze świętami Bożego Narodzenia. Darmowy program PITy nic nas nie kosztuje, a jest w stanie zaoszczędzić nam całe mnóstwo czasu i niepotrzebnych nerwów. Program do wypełniania PITów jest szczególnie przydatny wówczas, gdy nasze zatrudnienie i nasz pracodawca niewiele mają wspólnego z tematyką finansową czy podatkową.

PIT program do rozliczenia znacznie ułatwi nasze życie i zaoszczędzi nam wiele cennego czasu, gdyż wszystkie wpisane przez nas informacje zostaną wygenerowane bezpośrednio do druku, a od wydrukowania do złożenia w urzędzie skarbowym już prosta droga.