PRZYŁBICE SPAWALNICZE – ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE

PRZYŁBICE SPAWALNICZE – ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE

W każdym warsztacie, podczas wykonywania codziennych obowiązków, należy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo i ochronę. To szczególnie istotne, jeśli praca związana jest z wykonywaniem spawów. Dymy spawalnicze mogą mieć zgubny wpływ na ludzki organizm. Odpryskujące, gorące kawałki metalu mogą uszkodzić wzrok lub poważnie zranić skórę. Dlatego podstawowym elementem wyposażenia każdego spawacza powinna być profesjonalna przyłbica.

Często w profesjonalnych warsztatach można zauważyć kilka typów masek. Dobór tej odpowiedniej zależy od techniki spawania. Wyróżniamy dwa typy, na które dzielą się przyłbice spawalnicze: automatyczne oraz pasywne.

MASKI AUTOMATYCZNE

Ten typ przyłbic wyposażony został w specjalny filtr, który umożliwia przyciemnienie obrazu podczas spawania. Na działania użytkownika reagują natychmiast. Producenci wykorzystują w nich technologię ciekłokrystaliczną. Maski te nie nalezą do najtańszych, ale zapewniają największy komfort i bezpieczeństwo pracy. Znajdziemy je w najbardziej profesjonalnych warsztatach. Ich cechą charakterystyczną jest ciągłe zapewnianie ochrony użytkownikowi przed szkodliwym promieniowaniem.

MASKI PASYWNE

Ich największą zaletą jest stosunkowo niska cena. Posiadają one specjalnie barwione szkło, o stałej barwie, zapewniającej optymalne przyciemnienie. Przyłbica spawalnicza nakładana jest na głowę na początku pracy i zdejmowana dopiero po jej zakończeniu. Posiada jednak jedną wadę. Jeśli użytkownik chce sprawdzić postępy w pracy musi regularnie ją podnosić i opuszczać, co pochłania cenny czas i energię.

POSTAW NA ODPOWIEDNIĄ WENTYLACJĘ

Wentylacja jest bardzo istotna w pracy spawacza. Jeśli nie chcemy, aby organizm pochłaniał unoszące się opary, warto zdecydować się na maskę, która posiada opcję nawiewu powietrza. Chroni ona nie tylko drogi oddechowe, ale również twarz i oczy. Posiada one specjalny filtr, który świetnie sprawdza się nawet podczas pracy w zamkniętych przestrzeniach. Maski te polecane są przede wszystkim podczas spawania materiałów, wytwarzających szkodliwe pyły, jak np. aluminium i stal nierdzewna.

PROFESJONALNA PORADA

Szeroki wybór przyłbic spawalniczych, dostępny jest w sklepie internetowym allweld.pl. Można dobrać tam najlepsze maski, przeznaczone do konkretnych zadań. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, pomocą służy wykwalifikowana kadra, która doskonale zna wszystkie modele, dostępne w sklepie. Co ważne, centrum spawalnicze oferuje również sprzedaż ratalną lub leasing. Można tam więc znaleźć kompletne wyposażenie każdego warsztatu.