Agroturystyka „Grynwald” – idealne miejsce na zieloną szkołę

Bardzo dużo ludzi myśląc o wakacyjnym urlopie planuje wyjazd głównie w Tatry, nad morze albo za granicę. Zapominamy jednak ile niespodzianek czeka na nas w najbardziej tajemniczych górach w Polsce, mowa mianowicie o Górach Świętokrzyskich.

Są to najstarsze góry w Polsce, które na dodatek mają bardzo ciekawą budowę geologiczną. Wynika ona z wielu przemian jakie nastąpiły przez miliony lat nie tylko w skorupie ziemskiej, ale także i na jej powierzchni. Ich najwyższym szczytem jest Łysica leżąca w paśmie Łysogór na wysokości 612 m.n.p.m.
Są to góry, w których znajduje się dużo rumowisk, formatów skalnych i jaskiń. Przez co od wieków były tematem do legend gawędziarzy o czarownicach odprawiających czary na szczytach Łysicy i Łysej Góry w noc świętojańską. A kamienie znajdujące się na zboczach Łysicy były przedstawiane jako ich stołki.

Wybierając się na wczasy w Góry Świętokrzyskie trzeba nastawić się na aktywny wyjazd, znajduje się tam bowiem bardzo dużo interesujących miejsc do obejrzenia. Oprócz wycieczek po górach można bowiem zwiedzać zamki, klasztory i ruiny, odkrywać sekrety dinozaurów oraz spotkać w Pacanowie Koziołka Matołka. Dla osób, które preferują aktywny wypoczynek będą to na pewno niezapomniane wakacje.
Jeśli więc odpowiada Wam taka forma wypoczynku wystarczy jedynie znaleźć odpowiedni pensjonat Góry Świętokrzyskie i gotowe! Ośrodek, który z pewnością Was zadowoli to Agroturystyka „Grynwald”. Obiekt ten położony jest bardzo blisko głównych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Posiada w ofercie pokoje dwu, trzy, cztero i pięcioosobowe w zależności od potrzeb wczasowiczów. Każdy pokój posiada własną łazienkę. Noclegi świętokrzyskie w pensjonacie Agroturystyka „Grynwald” z pewnością Was zadowolą.

Świetnie nadaje się też do wyjazdów w większym gronie. Zakwaterowanie tutaj może bowiem dostać nawet grupa pięćdziesięcioosobowa, ponieważ ośrodek agroturystyczny posiada aż piętnaście pokoi do wynajęcia. W związku z tym wiele osób rezerwuje je w ramach imprez integracyjnych, ponieważ już grupy 40-osobowe mają możliwość wynajęcia całego terenu z ośrodkiem na wyłączność. Dzięki takim obiektom jak Agroturystyka Góry Świętokrzyskie „Grynwald”, szefowie mogą dostarczyć swoim pracownikom wielu niezapomnianych chwil podczas wspólnych wyjazdów firmowych. Jeśli chcemy, aby łączyły one w sobie dobrą rekreację, wspaniałą imprezę oraz komfortowe noclegi, ośrodek Agroturystyczny „Grynwald” będzie tutaj idealnym rozwiązaniem. Pensjonat agroturystyczny mieści się w lesie na pięcio-hektarowym, ogrodzonym terenie. Dzięki czemu jest tutaj miejsce do różnego rodzaju zabaw integracyjnych. Znajdują się tutaj też ogromne klimatyczne wiaty drewniane, które idealnie nadają się do wieczornych imprez i grillowania. Jeśli pogoda nie dopisze nie ma się czym przejmować, impreza w salonie przy kominku również ma swój klimat.

Agroturystyka Świętokrzyskie bardzo dobrze nadaje się również do organizowania wakacji dla dzieci w ramach programu „zielona szkoła”. Uczniowie mogą tutaj nie tylko wspaniale się bawić, ale również zwiedzać różnego typu atrakcje turystyczne i zabytki. Ogromny ogrodzony plac z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki oraz możliwością gry w Dysk Golfa będzie więc bardzo dobrym miejscem do zorganizowania fantastycznych zajęć integracyjnych w ramach programu agroturystyka zielone szkoły z wieloma atrakcjami zarówno dla dziewcząt jak i dla chłopców.