Czy Twoja sieć bezprzewodowa pracuje prawidłowo?

Wielu ludzi obecnie nie wyobraża już sobie normalnego funkcjonowania bez internetu. Jest on niemalże w każdym domu Oprócz tego prawie każdy z nas ma go też w swoich smartfonach.
W naszych mieszkaniach pracuje on głównie na bazie bezprzewodowej sieci WiFi. Tak samo jak w wielu małych firmach oraz olbrzymich korporacjach. Wiele z nich swoje usługi oferuje jedynie za pośrednictwem internetu. Ich działania opierają się wyłącznie na jego prawidłowej pracy. Dlatego bez dostępu do szybkiego internetu od razu mogłyby zamknąć swoją działalność. W dużych firmach wymiana danych między poszczególnymi działami odbywa się już za pomocą internetu. Tak ważne jest dlatego jego prawidłowe działanie.
Na szczęście profesjonalna, bezprzewodowa sieć WiFi jest w stanie zagwarantować szybką, a zarazem bezpieczną łączność z internetem setkom, a nawet tysiącom jej użytkowników. Profesjonalna sieć może być naprawdę bardzo wydajna.
Ważne jednak, aby wprowadzając do korporacji sieć WiFi wybrać odpowiednią do tego firmę, która zrobi to profesjonalnie na każdym etapie wdrożenia. Z pewnością idealnie zrobi to WNCG Akademia WiFi, mająca siedzibę w Warszawie. Posiada bowiem ogromne doświadczenie w tej branży. Z pewnością poświadczą o tym dziesiątki zadowolonych klientów z przeróżnych gałęzi przemysłu.
Kluczowym elementem podczas wdrożenia całego systemu sieci bezprzewodowej WLAN w dużej firmie jest przede wszystkim stworzenie właściwego projektu. To właśnie na jego etapie musi zostać uwzględnione i zagwarantowane: niezawodność, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność całego systemu.
WNCG Akademia WiFi ma w dodatku nie tylko przytoczone wcześniej doświadczenie, ale również odpowiednie ku temu umiejętności. Każdy może bowiem skorzystać z szerokiej gamy dedykowanych usług. Dzięki nim możesz mieć w swoim przedsiębiorstwie bardzo wydajną, a przede wszystkim niezawodną sieć WiFi. WNCG Akademia WiFi znakomicie zdaje sobie bowiem sprawę na czym polega efektywne wprowadzenie technologii oraz infrastruktury WLAN, jak również dedykowanych do tego urządzeń. Jako nieliczni w tej branży zdołają zebrać te wszystkie niezbędne elementy i kompleksowo je wdrożyć. 
Poza tym w swoich zabiegach opierają się o normy takich firm jak: Extreme Networks, Cisco Meraki, Aruba, Aerohive oraz Juniper. Do każdego nowego przedsięwzięcia podchodzą co najważniejsze indywidualnie. Traktują go tym samym z pełną rzetelnością oraz zaangażowaniem. W odróżnieniu od innych firm z branży w ramach usług powdrożeniowych gwarantują nie tylko serwis i utrzymanie ciągłości pracy sieci, ale także szkolenia techniczne jeśli zajdzie oczywiście taka konieczność.
Oprócz tego jako nieliczni oferują audyt i optymalizację sieci WLAN. W jego skład wchodzi analiza oraz badanie zasięgu sieci WiFi. Działania te przeprowadzane są głównie w celu oceny jej bezpieczeństwa, a także sprawdzenia wydajności sieci WiFi. Pomagają na przykład zbadać jak wzajemnie wpływają na siebie urządzenia systemu komunikacji bezprzewodowej z tymi w organizacjach sąsiednich. Mają również klientów zagranicznych. Znajdź ich wpisując w internecie „sitesurvey wlan” czy „badanie zasięgu sieci wifi”