Dobre CV przepustką do rozmowy kwalifikacyjnej!

Dobre CV przepustką do rozmowy kwalifikacyjnej!

Każdy z nas chce mieć wymarzoną, dobrze płatną pracę. W końcu w tym celu zdobywamy wykształcenie, jeździmy na szkolenia, robimy różnego rodzaju kursy czy studia podyplomowe. Nie zapominajmy jednak, że naszą wizytówką zawodową na rynku pracy wciąż jest nasze… CV. To jak je zaprojektujemy, jakie informacje umieścimy i jak je wykonamy zależy wyłącznie od nas samych. Jednak nie zdajemy sobie czasami sprawy jak łatwo popełnić błędy przy tworzeniu naszej wizytówki. Czasami bowiem wydaje nam się, że jest to „tylko” CV i ważniejsze jest zaprezentowanie się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że tak naprawdę do rozmowy może w ogóle nie dojść. W sytuacji gdy pracodawca uzna, że wysyłamy CV hurtowo i dopisujemy tylko z automatu kolejne doświadczenia zawodowe nasze podanie z pewnością wyląduje w koszu. Stwierdzi bowiem, że skoro nie dołożyliśmy żadnych starań, aby się dobrze zaprezentować, możemy również nie przykładać się do powierzonych nam obowiązków.

Tak naprawdę to nasze CV jest przepustką do rozmowy kwalifikacyjnej. Nie zdajemy sobie nawet sprawy jak wiele jest ono w stanie powiedzieć pracodawcy o naszej osobie. Estetyczne wykonanie, nowoczesny design to standardy, które powinny iść w parze z naszym CV. Za jego pomocą możemy już pokazać jak wspaniale radzimy sobie z komputerem i programami do kreowania tego typu dokumentów. Jeśli do końca nie zdajemy sobie sprawy jak powinno wyglądać nowoczesne CV może nam w tym pomóc tak zwany CV kreator. Dzięki niemu już na pierwszy rzut oka nasze CV wyróżni się profesjonalizmem formy i nowoczesnym wykonaniem, a przede wszystkim nie wyląduje w koszu.

Kolejnym bardzo ważnym punktem jest wyróżnienie tych kompetencji, które będą atrakcyjne z punktu widzenia przyszłego pracodawcy. Warto także napisać w skrócie o dodatkowych umiejętnościach. Świadczy to, o tym, że nie jesteśmy bierni, chętnie rozwijamy się i zdobywamy dodatkowe kompetencje. Co z pewnością będzie dodatkowym atutem. Nie zapomnij również o zdjęciu. Mimo, że będzie w garniturze czy żakiecie, niech nie będzie szablonowe. Pokaże naszą klasę, ale również i indywidualność.