Dolegliwości bólowe stóp utrudniają Ci chodzenie? Zapoznaj się z ofertą Podologa z Redy!

Stopy to części ciała człowieka, podejmujące co dzień największy wysiłek. Wykonują one średnio 6000 kroków dziennie, dźwigając przy tym cały ciężar ciała ich właściciela. Są w związku z tym nadzwyczaj narażone na urazy i podrażnienia. Niewygodnie lub źle dobrane obuwie, nadwaga i niewłaściwa pielęgnacja sprawiają, że dolegliwości bólowe stóp są bardzo powszechne. Skóra stóp, choć jest dosyć gruba, bardzo łatwo ulega przesuszeniu. Nie posiada ona gruczołów łojowych, ale jest usiana gruczołami potowymi. To wszystko sprawia, że na piętach i paluchach narasta warstwa martwego naskórka, w którym często tworzą się pęknięcia, sięgające aż do skóry właściwej i przysparzające wiele dolegliwości bólowych, odczuwanych w czasie chodzenia.
Każdy ból stopy i dyskomfort zmienia wzorzec chodu, który wymusza nieprawidłową pracę reszty ciała. Dlatego w miarę upływu czasu problem, którego początek objawiał się w bolesnej stopie, może dotknąć na przykład stawu biodrowego, a nawet kręgosłupa. Każdy, nawet niewielki ból w stopie spowodowany choćby małym odciskiem wpływa na sposób chodzenia, który odbija się na funkcjonowaniu całego ciała. Przyczyn bólu i chorób stóp jest bardzo wiele i nie zawsze mają związek z samymi stopami. Bóle stóp mogą być spowodowane zaburzeniami w ich budowie czy stanem zapalnym, ale główne przyczyny to odgniotki, modzele, popękane pięty, wrastające paznokcie i halluksy.
Przeważnie, gdy zauważymy, że nasze stopy wymagają lepszej pielęgnacji bądź, gdy w czasie chodzenia zaczynamy odczuwać dyskomfort, na samym początku sięgamy po domowe sposoby. Drugim krokiem są zabiegi u profesjonalnej kosmetyczki. Są jednak dolegliwości, z którymi gabinety kosmetyczne niestety nie są w stanie sobie poradzić, wtedy może udzielić nam pomocy tylko profesjonalny podolog.
Podologia, zwana także podiatrią, jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Wszystkie zabiegi podologiczne mają bardzo różny charakter, więc wymagają od osoby uprawiającej ten zawód wszechstronnej wiedzy z zakresu nauk medycznych takich jak: dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywanie ran, wykonywanie opatrunków ortopedycznych i diabetologia. Podolodzy wyjątkowo często towarzyszą sportowcom, zajmując się leczeniem ich stóp. W Polsce podologia jest jeszcze raczkującą dziedziną, choć z roku na rok osób korzystających z jej dobrodziejstw systematycznie przybywa.


Zabiegi podologiczne są dedykowane przede wszystkim dla osób ograniczonych ruchowo, dotkniętych schorzeniami skóry lub cukrzycą, cierpiących z powodu wadliwego ustawienia stóp i deformacjami palców jak np. halluksy i palce krogulcze. Oferta gabinetów podologicznych jest skierowana także do osób z dolegliwościami stóp, takimi jak odciski, modzele, brodawki grzybicze, lub wrastające paznokcie, nadpotliwość stóp, czy pęknięcia i rozpadliny na piętach. Podolog świadczy więc usługi w zakresie fachowego skracania paznokci, opieki nad stopą cukrzycową, likwidacji odcisków i brodawek, zabiegów na paznokciach grzybiczych, zgrubiałych i wkręcających. Zajmuje się także indywidualnym doborem klamry ortonyksyjnej, usuwaniem hiperkeratoz czyli zgrubiałego naskórka, indywidualnym doborem ortez, opatrunków na trudno gojące się rany oraz odciążeniem miejsc bolesnych, rekonstrukcją paznokci i leczeniem pękających pięt.


Jeśli zatem walczycie z uciążliwymi dolegliwościami stóp, takimi jak odciski, brodawki, czy grzybica paznokci, jak leczyć te przypadłości fachowo odpowie Pani Patrycja Kawczyńska, prowadząca w Redzie PODOLINE Gabinet Zdrowych Stóp. Pani Patrycja jest absolwentką Wydziału Zamiejscowego w Gdyni Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Uczelnię ukończyła z wyróżnieniem uzyskując tytuł licencjata kosmetologii o specjalizacji podologia. Usługi przez nią świadczone są na bardzo wysokim poziomie, a ona sama ciągle poszerza kwalifikacje i zdobytą wiedzę, aby móc pomagać coraz większemu gronu pacjentów. Bardzo wysoko ceni sobie także współpracę z pacjentami, co znacznie poprawia efekty terapii i przyspiesza osiągnięcie końcowego etapu leczenia. Aby skorzystać z usług PODOLINE, wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce: „podolog Reda”,” leczenie odcisków Reda”, „wrastające paznokcie Reda” lub „usuwanie brodawek Reda”. Należy wspomnieć, że Pani Patrycja stworzyła mobilny gabinet podologiczny, aby móc dotrzeć do osób, które z różnych przyczyn nie są w stanie samodzielnie dojechać do gabinetów stacjonarnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom głównie osób niepełnosprawnych, PODOLINIE świadczy także usługi domowe, z których mogą skorzystać klienci w każdym wieku. W ofercie oprócz zabiegów podologicznych znajdują się również zabiegi kosmetyczne. Jest to wyjątkowa okazja, a usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Jeśli więc cierpicie z powodu odcisków, wrastających paznokci, czy pęknięć na suchej skórze stóp, nie zastanawiajcie się i nie czekajcie dłużej. Skontaktujcie się z PODOLINE, żeby zaoszczędzić sobie bólu i ewentualnych następstw w postaci problemów z biodrami i kręgosłupem. Warto zatroszczyć się o stopy, żeby były zdrowe, zadbane i mogły służyć nam przez całe życie.