Drewniany dom – gdzie szukać odpowiedniego drzewa?

Drewniany dom – gdzie szukać odpowiedniego drzewa?

Ostatnimi czasy przyglądając się rozpoczętym już budowom na skraju miast, a czasami nawet na naprawdę cichej i spokojnej wsi, można niewątpliwie zauważyć, że bardzo modne stało się budowanie drewnianych domów. Z pewnością jest to wybór uzasadniony wieloma ważnymi czynnikami. Nie tylko chodzi tutaj o trend, ponieważ i tak współcześnie dominuje klasyczny styl budowy. Chodzi tutaj jednak przykładowo o oszczędność energii cieplnej. Wielu ludzi w ten sposób próbuje dostosować się poniekąd do potrzeb ekologii i ochrony środowiska. Niewątpliwie dom z drewna kojarzy się zazwyczaj ze zdrowym wnętrzem oraz naturalną stylistyką. I wbrew temu co mówi mnóstwo ludzi, dom z drewna jest w stanie przetrwać wiele długich lat.
Jednak decydując się na takie rozwiązanie, bardzo ważne, aby wybrać odpowiedni projekt, wszystko skrupulatnie zaplanować, a oprócz tego zdecydować się na idealne do tego drzewo.
Wiele osób twierdzi bowiem, że każde drewno jest identyczne, nic bardziej mylnego. Zarówno na budowę domu, a także i więźbę dachową zakładaną w standardowym budownictwie, stosowane drzewo musi być zdrowe, proste oraz bez szkodników. No i oczywiście bardzo dobrze wysuszone i zaimpregnowane. Zazwyczaj wybiera się do tego drzewa iglaste, a dokładniej sosnę i świerk. Decyduje o tym w dużej mierze atrakcyjna cena w porównaniu z innymi rodzajami drzew.
Gdzie w takim razie zakupimy pierwszorzędne i odpowiednio zaimpregnowane drzewo? Jaka firma zagwarantuje nam krokwie, a także inne drewniane elementy najwyższej jakości?
Nie zastanawiając się dłużej warto wybrać się do tartaku Halama. Mieści się on blisko Gostynina w miejscowości Leśniewice. Jest to przedsiębiorstwo rodzinne niewątpliwie z długoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu mamy więc pewność, że znają się dokładnie na tego typu działalności.

Produkty wytwarzają bowiem za pomocą traku ramowego, traku taśmowego oraz wielopiły. Tym samym zajmują się głównie przerobem drewna wielkowymiarowego, czyli takiego, z którego powstanie więźba dachowa oraz krokwie, a nawet elementy na budowę całego domu.
W dodatku wielu przyszłych klientów z pewnością ucieszy fakt, że drewno wykorzystywane w Tartaku Halama pochodzi jedynie z lasów, w których prowadzona jest właściwa gospodarka. Oznacza to, że miejsca, z których wycinane jest drewno mają zapewnioną pełną odnawialność zasobów, co jest potwierdzone certyfikatem FSC.
Tartak Halama swoje usługi kieruje nie tylko do klientów mieszkających w Gostyninie czy okolicach. Mieszkańcy Kutna czy Płocka także mogą otrzymać tam drewniane elementy wielkogabarytowe konieczne na przykład do budowy dachu. Posiadają poza tym własny transport, dzięki czemu szybko i sprawnie mogą dowieść klientom potrzebne materiały, a także je rozładować. Tartak ten specjalizuje się jednak w produkcji więźby dachowej, kontrłat, łat oraz tarcicy budowlanej. Oprócz drewnianych elementów do budowy dachu oferują także ich montaż, jak również sprzedaż pokryć i akcesoriów dachowych.
Jeśli szukacie takiej właśnie firmy, wpiszcie w internecie „budowa domów Płock”, „deska tarasowa Płock”, a przede wszystkim „więźba dachowa Płock”, a z pewnością traficie na ich stronę.