Jak ważna jest dezynfekcja?

Jak ważna jest dezynfekcja?

Jeśli nie wiecie czym jest dezynfekcja i jak działanie to może pozytywnie wpłynąć na obecną sytuację w kraju, nie martwcie się! Szybko damy Wam jasny pogląd odnośnie tego tematu. Przede wszystkim jest to postępowanie, którego zadaniem jest zniszczenie drobnoustrojów oraz ich przetrwalników. Są nimi oczywiście bakterie i wirusy, zwłaszcza te chorobotwórcze. Z pewnością wspaniałym przykładem będzie rozprzestrzeniany się w kraju koronawirus. który niesie ze sobą straszne konsekwencje. Doprowadził już bowiem nawet do kilku zgonów w kraju.

Zabieg dezynfekcji dotyczy przedmiotów oraz powierzchni, które prawdopodobnie mogły zostać skażone mikroorganizmami chorobotwórczymi, ale nie tylko. Może dotyczyć bowiem również rąk oraz różnego rodzaju ran. Warto pamiętać, że większa skuteczność jest wtedy, gdy stosujemy wyższe stężenie środka dezynfekcyjnego oraz dłuższy czas jego działania.

Istnieje kilka metod przeprowadzania dezynfekcji. Zalicza się to nich metody chemiczne, fizyczne oraz tak zwane termiczno-chemiczne. Pierwsza z nich, jak sama nazwa wskazuje dotyczy wykorzystania substancji chemicznych, między innymi: soli amoniowych, alkoholu etylowego, czy alkoholu izopropylowego, a także tenzydy, które występują w popularnym mydle. Dlatego tak ważne w obecnym czasie jest częste mycie rąk oraz ich dezynfekcja, gdy mieliśmy możliwość kontaktu z miejscami, które mogły zostać skażone. W przypadku dezynfekcji fizycznej stosuje się parę wodną o temperaturze niewiele ponad 100 stopni Celsjusza lub promieni UV.

Częstym zabiegiem stosowanym w miejscach szczególnie narażonych na zakażenia przez mikroorganizmy i inne drobnoustroje jest tak zwana dezynfekcja zapobiegawcza. Dzięki niej możemy całkowicie niwelować zagrożenie. Najczęstszymi miejscami gdzie jest ona przeprowadzana są stołówka czy łaźnia oraz przedmioty mieszczące się w tych pomieszczeniach. Mowa chociażby o naczyniach.

Jeśli potrzebujecie skorzystać z tego typu usług w swojej firmie i nie wiecie gdzie się udać, skontaktujcie się z firmą Insektpol. Znajdziecie ją na stronie internetowej http://insektpol.pl. Oprócz dezynfekcji do jej usług należą: dezynsekcja, deratyzacja, zwalczanie pluskiew, ozonowanie, fumigacja, gazowanie zboża, a nawet dezynfekcja po zgonie.