Które miasta w Polsce są najbardziej przyjazne im mieszkańcom?

Najbardziej przyjazne mieszkańcom polskie miasta – TOP 10

Kto z nas nie kocha podróżować po Polsce. Latem można urządzić sobie objazdową wycieczkę po największych polskich miastach. Każde z nich o różnych porach roku ma co innego do zaoferowania. W wielu polskich miastach znajduje się mnóstwo atrakcji i miejsc do zwiedzania. W każdym z nich znajdziesz co innego. W jednym atrakcją mogą być plaże w innym zaś okolicznościowe występy lub jarmarki. Ale pojawia się pytanie, które z polskich miast jest najbardziej przyjazne mieszkańcom Polski.

Numer 10 – Zielona Góra

Zielona Góra jest bardzo dobrze odbierana przez mieszkańców i przyjezdnych. Wszystko to przez zapewnienie racjonalnych cen, dzięki którym bardzo duża część mieszkańców została w swoim mieście. Życie tutaj jest na bardzo dobrym poziomie. Stopa bezrobocia z roku na rok pomniejsza się. W Zielonej Górze powstało wiele przedszkoli i szkół przez co dzieci mogą swobodnie się kształcić.

Numer 9 – Katowice

Katowice to stolica województwa śląskiego. Bardzo dobre połączenia komunikacyjne sprawiają, e mieszkańcy uważają to miasto za przyjazne i komfortowe. W najbardziej znanym miejscu w Katowicach odbywają się różnego rodzaju wydarzenia. Katowice dzięki temu tętnią życiem. Turyści chętnie odwiedzają to miasto. Plusem jest też to, że ceny za parkowanie w centrum nie są zbyt wygórowane. Liczne szkoły i uczelnie wyższe przyciągają młodzież, aby osiedlić się tutaj na stałe.

Numer 8 – Bydgoszcz

Bydgoszcz umożliwia swoim mieszkańcom rozwój. Placówki edukacyjne im w tym pomagają. Z roku na rok miasto przyjmuje coraz więcej młodych osób. Decydują się one na Bydgoszcz ze względu na to, że ceny są nieco niższe niż w Toruniu, a poziom edukacji i atrakcji jest niemalże taki sam. Wieczorami rynek tętni życiem. Liczne występy znanych artystów sprawiają, że mieszkańcy wychodzą ze swoich domów. Inwestorzy chętnie wybierają to miasto, aby rozpocząć swoje przedsięwzięcia.

Numer 7 – Toruń

Nazywany jest perłą Północy. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. Piękna, zabytkowa starówka przyciąga turystów z całego świata. Połączenia komunikacyjne są na bardzo wysokim poziomie, a ceny niezbyt wygórowane. Możesz szukać wielu różnorodnych restauracji także w małych uliczkach. Toruń uznawany jest za miasto studenckie. Najczęściej tętni życiem wieczorami. Jednak jest to miasto, które z chęcią przyjmuje nowe osoby i stara się zapewnić im dostateczną rozrywkę.

Numer 6 – Gdańsk

Jest to miasto, które regularnie wygrywa w rankingu na miasto najbardziej przyjazne rowerzystom. Piękna starówka w każde wakacje przyciąga masę turystów. Sami mieszkańcy mogą zwiedzać tutaj wiele ciekawych miejsc. Jeżeli znudzi im się starówka, wybrać mogą się nad Motławę, która tętni życiem, dzięki wielu restauracjom. W każde miejsce w Gdańsku mieszkańcy mogą dostawać się tramwajami, bądź autobusami. Molo dodatkowo sprawia, że chce się wychodzić z domu.

Numer 5 – Wrocław

Zobaczyć tutaj możemy wielu mieszkańców, którzy wychodzą ze swoich domu do restauracji. Wrocław jest stolicą i sercem dolnego śląska. Przepiękny rynek otoczony kamienicami dodaje niezwykłego uroku. Mieszkańcy z chęcią spacerują po okolicznych terenach zielonych. Znajdzie się tutaj też most zakochanych, na którym turyści jak i tutejsi mogą zawieszać swoje kłódki miłości. Niezwykle urokliwe i spokojne miejsce. W 2016 roku uznany za Europejską Stolicę Kultury.

Numer 4 – Gdynia

Jest to drugie miejsce z pomorza. Mieszkańcy żyją tutaj o wiele spokojniej niż w Gdańsku. Co prawda turyści tutaj też przybywają, ale nie w takich ilościach jak w pozostałych miejscach w Polsce. Mieszkańcy mogą zwiedzać wiele ciekawych miejsc. W porcie znajdują się repliki statków z czasów wojny. Gdynia uznawana jest za jedno z przyjaźniejszych miast dla swoich mieszkańców.

Numer 3 – Kraków

Kraków to chyba jedno z piękniejszych miast w Polsce. Kusi swoją historią i pięknymi widokami. Mieszkańcy regularnie odwiedzają krakowski rynek, na którym znajduje się mnóstwo restauracji. Spacerować mogą po Plantach wokół rynku. Wiele osób prowadzi tutaj aktywny tryb życia. Biegi wokół Wisły pomagają im odreagować stres związany z pracą. Specjalnie wydzielone ścieżki rowerowe i te dla biegaczy umożliwiają krakusom swobodne poruszanie się po Krakowie. Świetna komunikacja miejska dodatkwo polepsza sytuacje mieszkańców, którzy mieszkają dalej od rynku, a chcą się tam dostać.

Numer 2 – Poznań

Poznań to jedno z najchętniej odwiedzanych miast przez turystów, jednak na brak mieszkańców też nie ma co narzekać. Mieszkańcy odwiedzając Stary rynek mogą na nowo zwiedzać i poznawać wiekowe uliczki. Atrakcją dla turystów i mieszkańców są 2 koziołki, które w południe odgrywają scenę uderzania się różkami. Mieszkańcy mogą korzystać z wielu atrakcji oraz wybierać się do licznych galerii handlowych.

Numer 1 – Warszawa

Stolica Polski to najbardziej przyjazne miasto mieszkańcom. Stopa bezrobocia jest bardzo niska, dzięki czemu niemalże każdy mieszkaniec może pochwalić się pracą. Niezwykle duża starówka tętni życiem nie tylko dzięki mieszkańcom, ale także licznemu gronie turystów, którzy przybywają z całego świata. Mieszkańcy na każdym kroku mogą podziwiać różne kultury. Wiele atrakcji dodatkowo zapewnia chęć wychodzenia z domu mieszkańcom. Ścieżki rowerowe i miejsca dla biegaczy spotkać możesz chyba wszędzie. Warszawa to naprawdę wysoko rozwinięte miasto.