Kupujesz dom? Skorzystaj z pomocy pośrednika

Jeśli zamierzamy właśnie kupić dom bądź mieszkanie, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji warto się chwilę zastanowić jak mogą nam w tym temacie pomóc agencje nieruchomości Szczecin. Wiele osób bowiem nie zdaje sobie nawet sprawy jakie mogą być korzyści wynikające z nawiązania współpracy z biurem pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Po zapoznaniu się z naszymi oczekiwaniami pośrednik z pewnością pomoże nam znaleźć upragnioną nieruchomość oszczędzając przy tym przede wszystkim nasz czas.

Ważne jest, abyśmy dobrze sprecyzowali nasze wymagania i preferencje, dzięki temu pośrednik będzie mógł przedstawić nam wszystkie dostępne na rynku nieruchomości spełniające nasze kryteria. Nierzadko zdarza się, że osoby poszukujące na własną rękę odpowiedniej posesji po prostu nie są w stanie jej znaleźć, mimo początkowego zapału, gdyż ogrom portali, ofert, ogłoszeń oraz informacji zwyczajnie ich przerasta. W dodatku konieczność odpowiadania na telefony i maile z tym związane zabiera ich cały wolny czas. Dlatego bardzo dużo osób pomimo poniesienia dodatkowych kosztów wynagrodzenia pośrednika woli oddać jemu tę pracę zyskując dzięki temu wolny czas na swoje zajęcia. Pośrednik po za tym doskonale zna rynek nieruchomości i wie gdzie można znaleźć najbardziej atrakcyjne ogłoszenia. Ma również dostęp do indywidualnych baz danych oraz kontaktów, które wypracował przez lata doświadczeń. Zapewnia nam to bezpieczeństwo dokonania transakcji oraz jej zgodność z przepisami prawnymi. Dopełni on wszelkich formalności potrzebnych do zawarcia umowy, dzięki czemu sami nie musimy się o wszystko martwić. W dodatku jest niewykluczone, że nie mając jego kontaktów sami w porównywalnej cenie znaleźlibyśmy z pewnością dużo gorsze mieszkania na sprzedaż Szczecin.
Jak w takim razie znaleźć idealne biuro nieruchomości? Czym w takim razie sugerować się przy wyborze?
Jeszcze kilka lat temu znaczące było, aby pośrednik miał licencję. Od 1 stycznia 2014 roku wymóg ten został zniesiony wraz z szeregiem innych warunków. Istotne natomiast jest obecnie, aby był on wpisany do Centralnego Rejestru Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.
Znanym biurem godnym polecenia jest firma Komfort Nieruchomości, mająca swoją siedzibę w Szczecinie. Agencja nieruchomości Szczecin oferuje 20000 różnego typu nieruchomości nie tylko ze Szczecina, ale także z pasa nadmorskiego i okolic. Dziesięcioletnie doświadczenie biura nieruchomości Szczecin w tej gałęzi sprawia, że gwarantuje ono zawodową obsługę, a zwłaszcza indywidualne podejście do klienta. W swojej ofercie posiada obsługę wszystkich typów transakcji: sprzedaży, kupna, wynajmu, a także i zamiany. Usługi oferowane przez agencję Komfort Nieruchomości są bardzo wysokiej jakości. Każdy klient zlokalizuje tutaj coś odpowiedniego dla siebie, w ofercie biuro posiada bowiem różnego typu nieruchomości Szczecin: domy Szczecin, działki budowlane Szczecin, mieszkania Szczecin, obiekty komercyjne w Szczecinie czy lokale użytkowe. Biuro nieruchomości Szczecin posiada szeroką bazę klientów, a wszystkie przyjmowane posesje kontrolowane są pod względem prawnym. Mieszkania i domy na sprzedaż Szczecin, które posiada agencja w swojej ofercie zadowolą niejednego klienta.