Lombard – pomysł na szybką gotówkę!

Lombard – pomysł na szybką gotówkę!

Kiedy potrzebujemy bardzo szybko zastrzyku gotówki niejednokrotnie pierwsze swoje kroki kierujemy do banku. Niestety okazuje się, że nawet przy kwocie około 1000 zł musimy wypełnić szereg formalności i jeszcze donieść stosowne dokumenty dotyczące naszych zarobków. W dodatku nie mając stałego źródła dochodu niejednokrotnie bank odmawia nam udzielenia kredytu.
Nikogo już więc nie dziwi fakt, że coraz więcej ludzi nie udaje się już do banków, a swoje pierwsze kroki kieruje chociażby do… lombardu. Bez zbędnych formalności możemy dostać tam nawet kwotę 400zł, pozostawiając zazwyczaj ruchomą rzecz w zastaw na konkretny czas oraz procent. Jest to dla lombardu satysfakcjonujące zabezpieczenie.
Poza tym w przeciwieństwie do banków nikt nie zadaje żadnych niepotrzebnych pytań. Nikogo nie interesuje czy mamy stałe zatrudnienie czy nie. Jeśli w określonym czasie nie zwrócimy pożyczonej przez nas sumy pieniędzy, rzecz którą oddaliśmy w zastaw przejdzie zwyczajnie na własność lombardu.
Mnóstwo osób nie udaje się do lombardu, gdyż nie ma pojęcia jakie rzeczy można tam zostawić. Okazuje się, że tak naprawdę możemy tam zanieść naprawdę ogromny asortyment produktów. Najczęściej są to jednak tablety, telefony, komputery, zegarki markowe czy cenna biżuteria. Dużo rzadziej jest to sprzęt RTV czy nawet AGD. Jednak takie przypadki także się zdarzają. Niezależnie jednak od tego co zamierzamy pozostawić w lombardzie, najważniejsze, aby rzecz ta posiadała oczywiście określoną wartość. Jeśli pracownik stwierdzi, że nie jest ona dla lombardu wartościowa nie otrzymamy za nią żadnej gotówki.
Zazwyczaj w lombardzie pracuje także i rzeczoznawca, który wnikliwie sprawdza przyniesiony przez nas przedmiot. Ma to na celu ustalenie kwoty udzielonej pożyczki, aby nie była ona wyższa niż wartość przyniesionej przez nas pod zastaw rzeczy.
Pamiętajmy, że każdy lombard rządzi się innymi prawami. Tym samym w różnych punktach możemy mieć udzielony kredyt na innych warunkach oraz określony przedmiot może zostać wyceniony też na inną kwotę.
Przyglądając się sprawom formalnym, wystarczy tylko dowód osobisty czy prawo jazdy do podpisania umowy pożyczki. Kluczowe jednak, aby dokument tożsamości był ze zdjęciem. Dla osób, które natychmiast potrzebują zastrzyku dodatkowej gotówki jest to jedyne najlepsze rozwiązanie. Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli nie spłacimy zadłużenia w terminie lub nie przedłużymy okresu spłaty pozostawiona przez nas rzecz przepadnie. W przypadku telefonu czy telewizora nie jest to tak straszne, gorzej gdy przedmiot ma także wartość sentymentalną, jak na przykład rodzinna biżuteria.
Jeśli więc wyskoczył Wam nieoczekiwany wydatek i szybko potrzebujecie dodatkowej gotówki, ciekawą ofertę otrzymacie w miejscu lombard Jarocin. Jeśli nie wiecie gdzie dokładnie się znajduje. Wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarkę frazy: „skup złota Jarocin”, „skup telefonów Jarocin”czy „pożyczki pod zastaw Jarocin”, a z pewnością traficie w odpowiednie miejsce.