Międzynarodowy przewóz zmarłych

O Polakach wyjeżdżających za granicę wciąż jest bardzo głośno. W dodatku z roku na rok zwiększa się ich liczba i niestety nie planują oni powracać do kraju. Słyszymy bardzo często, że wyjeżdżają oni za chlebem, jednak emigracja zarobkowa po części skończyła się już kilkanaście lat temu. Polacy zaczęli bowiem trochę lepiej zarabiać w swoim rodzimym kraju, pewnie nie każdego to nadal satysfakcjonuje, jednak emigracja w ostatnim czasie ma zupełnie inne podłoże. Najczęściej bowiem okazuje się, że osoby, które mieszkają już dłuższy czas za granicą, zaczynają tam ściągać swoje rodziny.

W epoce łatwiejszych i częstszych wyjazdów za granicę, poza pozytywnymi ich stronami, musimy brać pod uwagę również ciemniejszą stronę migracji. Zdarzyć się może bowiem, że nasza bardzo bliska osoba poniesie śmierć poza granicami naszego kraju. Co wtedy powinniśmy zrobić? Z różnych informacji wynika, że niestety w ostatnim czasie wzrasta ilość ludzi, którzy umierają poza granicami swojego rodzimego kraju. Jak wygląda sprowadzenie zwłok z zagranicy, tym bardziej, że trzeba działać szybko. Tuż przed wejściem Polski do Unii Europejskiej przypadki sprowadzania zwłok z zagranicy zdarzały się rzadko. Aktualnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jednak w większości przypadków Polacy decydują się na transport zwłok, a na ewentualną kremację ciała decydują się dopiero w Polsce.
Jedną z nielicznych urzędowych spraw, którą załatwia się praktycznie „od ręki” jest właśnie transport zwłok z zagranicy. Na szczęście mamy możliwość skorzystania z usług firmy zewnętrznej, która przywiezie nam ciało z prawie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Profesjonalną firmą, posiadającą długoletnią praktykę w prowadzeniu międzynarodowych usług pogrzebowych jest Centrum Pogrzebowe Charon z siedzibą w Szczecinie. Przez lata firma stworzyła sieć partnerów na całym świecie. Ich usługi pogrzebowe obejmują załatwienie wszystkich formalności oraz odpowiedniej dokumentacji dotyczącej transportu zwłok do Polski wraz z przewozem ciała. Świadczą oni usługi nie tylko dla osób prywatnych, ale także instytucji oraz firm.

Międzynarodowy transport zmarłych jest skomplikowanym procesem, wymaga bowiem znajomości różnych praw, przepisów i zwyczajów, a każda pomyłka czy nieprawidłowy dokument niestety wydłuża czas transportu. Centrum Pogrzebowe Charon dzięki wykwalifikowanym specjalistom stara się uniknąć tego i dostosować się do przepisów prawnych oraz przepisów sanitarnych kraju, z którego przewozi ciało. Bardzo ważne, aby na samym początku zanim jeszcze zorganizujemy przewóz zwłok do Polski uzyskać od rodziny jak najwięcej informacji o zmarłym. Dzięki temu wiadomo jakich wyznań kulturowych i religijnych był zmarły oraz ustala szczegóły transportu.
Koszty takiego przewozu są zależne przede wszystkim od ilości kilometrów jakie trzeba przebyć od państwa w jakim jest ciało, aż do miejsca pochówku, od ceny przetransportowania i przechowywania ciała w chłodni oraz kosztów zakładu pogrzebowego. Jeśli więc spotkało Was takie przykre doświadczenie i chcecie sprowadzić ciało Waszej bliskiej osoby do Polski skorzystajcie z usług firmy Centrum Pogrzebowe Charon. Międzynarodowy przewóz zmarłych zostanie wykonany profesjonalnie i z szacunkiem dla zmarłego.