Nie wiesz jak wykończyć ściany? Zastosuj tapetę 3D

Jeszcze kilkanaście lat temu wykańczając ściany w naszych domach wyłącznie je malowaliśmy. W dodatku był to najczęściej tylko jeden kolor na wszystkich ścianach. Na szczęście czasy te definitywnie minęły. Nawet jeśli w obecnych czasach wykańczając pokój malujemy go farbami, często dodajemy do tego jeszcze inne rozwiązania. Dzięki nim nasze pomieszczenia nie będą już surowe i zimne jak kiedyś, tylko staną się dodatkowo bardziej przytulne.

Wykańczając ściany w naszym domu możemy wykorzystać bowiem mnóstwo ciekawych, a zarazem nowoczesnych rozwiązań, które współcześnie oferuje nam rynek. Należą do nich na przykład: tynk dekoracyjny, cegła, kamień, boazeria czy tapeta. Ta ostatnia stała się obecnie bardzo popularną formą wykończenia, tym bardziej, że daje dużo możliwości. Dzięki niej bardzo szybko możemy diametralnie zmienić charakter prawie każdego pomieszczenia w naszym mieszkaniu. Obecnie dostępne na rynku tapety są gatunkowo bardzo dobre i mogą nam służyć przez długi czas. W dodatku jest to dość szybka forma wykończenia ścian.

Szeroka gama modeli sprawi, że w jeden dzień z normalnego pokoju możemy przenieść się do bajkowego świata dziecka lub do uroczej i romantycznej sypialni z nastrojowymi świecami na ścianach. Ostatnio często stosowane są też tapety upodabniające się do kamienia czy cegły. Ściana ze stuletniej kamienicy w naszym świeżo wykończonym domu z pewnością zrobi wrażenie. Takie rozwiązania mogą być ozdobą pomieszczeń co chwila użytkowanych, mowa na przykład o korytarzu. W dodatku potrafią zmylić prawie każdą osobę do złudzenia bowiem przypominają prawdziwą cegłę czy kamień.

Ważne jednak, aby to nie była zwykła tapeta. W celu uzyskania jak najlepszego efektu bardzo ważne jest, aby była to specjalna okładzina ścienna tak zwana tapeta 3D. Usatysfakcjonuje ona z pewnością zwolenników trójwymiarowości na ścianach oraz optycznych iluzji.

Jest to doskonała alternatywa dla kosztownych i pracochłonnych rozwiązań. Sprawdza się także jako tło wokół kominka czy dopełnienie innego elementu wystroju. Tapety 3D na ścianę mogą bowiem tworzyć spójną całość z aranżacją wnętrza, bądź stanowić gustowny akcent w wyciszonym pomieszczeniu. Obecnie wybór tapet jest ogromny, dzięki czemu każdy znajdzie tu tapetę idealną dla siebie. W dodatku są sprzedawane nie tylko w rolkach, ale też w powierzchniach odpowiadających wielkościom ściany, na której docelowo mają być umieszczone.

Szeroki asortyment różnego rodzaju tapet ściennych, od tych zwyczajnych po okładziny ścienne w formacie 3D, znajdziecie w sklepie internetowym INNETAPETY. Niewątpliwie zadowolą one niejednego klienta. Posiadają one bowiem najróżniejsze motywy, z których każdy znajdzie ten idealny do swojego wnętrza. Od delikatnych i jasnych skandynawskich wzorów, po oryginalne tapety 3D, które zmylą z pewnością niejedno oko. Dzięki nim możemy w szybki i prosty sposób odmienić każde pomieszczenie w naszym mieszkaniu.