Odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego

Dyski zewnętrzne to urządzenia znajdujące bardzo wiele zastosowań. Są one niezastąpione jeśli chodzi o przenoszenie dużych ilości danych między komputerami, wykonywanie kopii zapasowych  lub magazynowanie plików o dużej pojemności.

Zanim zakupimy dysk zewnętrzny powinniśmy najpierw zastanowić się do czego będziemy go używać. Jeśli dysk ma służyć jako przenośny magazyn i będzie podłączany do różnych komputerów, najlepiej kupić urządzenie 2,5”. Taki nośnik nie dość, że jest mały i lekki, to można go zasilać z portu USB. Jest to bardzo wygodne dla użytkownika, w przeciwieństwie do dysków 3,5”, które wymagają posiadania zasilaczy, a więc dostępu do gniazdek z prądem.

Jeśli jednak zamierzamy wykorzystywać nasz zewnętrzny dysk jako magazyn stacjonarny i będzie on się znajdował zawsze w tym samym miejscu warto zainwestować w model 3,5”. Ich główną zaletą jest niższy koszt zakupu w przeliczeniu na 1GB i duża pojemność.

odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego

Niektóre dyski zewnętrzne są wyposażone w bardzo przydatną funkcję, jaką jest czujnik spadania. Znajduje się on głównie w dyskach 2,5” i zapobiega uszkodzeniu w razie upadku. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których dysk zewnętrzny zostanie uszkodzony, a my mamy problem z odzyskaniem przechowywanych tam danych. Często wydaje się, że sprawa jest tak beznadziejna, że niczego nie uda się odzyskać. Na szczęście na rynku działają firmy, które na co dzień zajmują się odzyskiwaniem danych z dysków zewnętrznych i nie tylko. Jedną z takich firm godną polecenia jest MEGASERWIS z Warszawy. Wieloletnie doświadczenie i wykwalifikowana kadra sprawiają, że są oni w stanie podjąć się najbardziej  skomplikowanych przypadków. Zajmują się oni odzyskiwaniem danych z dysków komputerowych, laptopów, kart pamięci, macierzy RAID, telefonów, smartfonów i tabletów. Ich działalność  jest bardzo szeroka.

Odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego choć jest trudne nie jest niemożliwe i należy o tym pamiętać. Nie można powierzyć tego osobom bez doświadczenia. W przypadku uszkodzenia zawsze należy zwrócić się o pomoc do specjalistów, takich jak MEGASERWIS z Warszawy.