Proces digitalizowania – zachowaj swoje cenne wspomnienia na dłużej

Jeszcze dwadzieścia lat temu bardzo popularną w tamtych czasach metodą na domowe oglądanie filmów była kaseta VHS. Została ona stworzona przez firmę JVC w 1976 roku, jednak nie od razu zdobyła tak wielką renomę. Jej olbrzymią konkurencję stanowiły wtedy bowiem formaty takie jak: BetaMax, a także Video2000. Jednak mimo, iż rozwiązania te były bardziej zaawansowane technicznie, przegrały walkę o rynek z kasetą VHS.
VideoHomeSystem był bowiem w tamtych czasach dużo łatwiejszym rozwiązaniem, a po za tym kosztował dużo mniej. Jednak jak sama nazwa wskazuje kaseta VHS była skierowana głównie do użytku domowego. Jednak z biegiem czasu powstało bardzo dużo wypożyczalni tego typu nośników, dzięki którym można było wypożyczać przeróżne filmy do domowego oglądania. Półki w tych miejscach wręcz uginały się od znajdujących się tam kaset wideo.
Jednak razem z postępem technologicznym pojawiły się na rynku inne, nowocześniejsze, a zwłaszcza mniej skomplikowane rozwiązania, dające przy tym znacznie więcej możliwości. Mowa o płytach DVD, Blu-Ray, jak również i przenośnych dyskach. W porównaniu do nowych rozwiązań odtwarzanie kaset VHS okazało się dużo bardziej skomplikowane i wręcz niepraktyczne. Nowe możliwości sprawiły, że zapisywanie wspomnień w postaci filmów i zdjęć stało się dużo łatwiejsze.
Niestety w dalszym ciągu bardzo dużo osób posiada jeszcze w domu mnóstwo kaset VHS, które mogą być odtwarzane jedynie za pomocą magnetowidu. W dodatku dzisiejsze, nowoczesne telewizory nie są już w stanie pracować z tym sprzętem. W skutek tego nie mamy nawet możliwości obejrzenia zawartości tego typu kaset, a na wielu z nich utrwalone są nasze cenne wspomnienia, których nie chcielibyśmy jednak z biegiem czasu utracić. Co więc powinniśmy zrobić w takiej sytuacji?
Na szczęście nie musimy się tym niepokoić. Na rynku mamy aktualnie bardzo dużo przedsiębiorstw zajmujących się na co dzień kopiowaniem kaset VHS na inne nośniki. Mowa o takich, które stosujemy współcześnie do odtwarzania różnego rodzaju danych. Firmy te szybko pomogą nam przekształcić filmy zawarte na płytach VHS na format cyfrowy. Dzięki nim kiedy tylko będziemy chcieli będziemy mogli otworzyć i obejrzeć filmy z naszymi wspomnieniami na odtwarzaczu DVD lub komputerze. Pamiętajmy jednak, że nie polepszymy tym jakości utrwalonych tam filmów. Na to już niestety nie mamy wpływu.
Najczęściej praktykowaną metodą kopiowania filmów jest po prostu przegrywanie VHS na DVD, nazywane fachowo procesem digitalizowania nagrań. Dla osób posiadających właściwą wiedzę, potrzebne urządzenia oraz oprogramowanie, nie jest to skomplikowane działanie. Jednak warto powierzyć je specjalistom w tej branży. Bardzo dobrą firmą, która zajmuje się tym na co dzień jest Digital – VHS na DVD. Tym bardziej, że cena digitalizacji kaset wideo nie jest u nich wcale bardzo wysoka, a mają też w ofercie skanowanie slajdów oraz negatywów. Dzięki nim bardzo małym kosztem możesz zachować swoje cenne wspomnienia na dłużej.