Skuteczne usuwanie korników nowoczesnymi metodami

Wielu z nas marzy o zbudowaniu domu z drewna przypominającego przytulną i klimatyczną góralską chatę i wielu ten pomysł z rozmachem realizuje. Po skończeniu budowy dom wypełnia się drewnianymi meblami i dekoracjami stając się wymarzonym miejscem zamieszkania dla rodziny i szkodników żyjących i rozmnażających się w drewnie. Mieszkańcy domu z reguły nie zdają sobie sprawy z obecności tych nieproszonych lokatorów. O ich działaniach dowiadują się zwykle po dłuższym czasie, po zaobserwowaniu w meblach i belkach stropu małych, okrągłych otworków, z  których wysypuje się beżowy proszek. Korniki, bo o nich mowa, to popularne określenie kilku gatunków owadów żerujących w drewnie przetworzonym. Przyczyniają się one do bardzo dużych uszkodzeń drewnianych konstrukcji domów, zwłaszcza belek sufitowych, podłóg drewnianych i słupów podporowych. Niszczą również meble i wszelką galanterię drewnianą. Efektem ich żerowania jest utrata przez drewno konstrukcyjne wszystkich właściwości, a jego wnętrze doprowadzają do konsystencji proszku. Często zdarza się, że obecność tych szkodników jest wykrywana  dopiero przy przeglądzie technicznym stanu budynku. Korniki w belkach dachowych i innych elementach konstrukcyjnych budynku niezwykle trudno zwalczyć samemu. Obowiązkowo należy skorzystać z pomocy fachowców, którzy świadczą takie usługi. Jedną z firm trudniących się specjalistycznym usuwaniem korników jest firma DREVPOL z Mińska Mazowieckiego. Korniki na poddaszu, w podłodze czy belkach nie stanowią problemu dla fachowców z firmy DREVPOL. Stosowane przez nich zabiegi to: iniekcja ciśnieniowa, metoda Veloxy i fumigacja, czyli gazowanie domu lub jego elementów.

Iniekcja ciśnieniowa belek dachowych i krokwi to zabieg polegający na wywierceniu w zaatakowanym drewnie określonej liczby otworów i umieszczeniu w nich insektycydów. Środek na korniki w belkach jest wprowadzany do otworów za pomocą technologii podciśnieniowej. Iniekcję ciśnieniową stosuje się zwykle do elementów dachu.

Metoda Veloxy jest stosowania tylko w stosunku do mniejszych obiektów i przedmiotów. Polega ona na umieszczeniu w konstrukcji gazoszczelnej przedmiotów porażonych przez korniki. Zwalczanie ich odbywa się przez powolne usuwanie tlenu i zastępowanie go azotem na około 3-4 tygodnie. Tą metodą usuwa się insekty z drzwi, mebli itp.

Fumigacja czyli gazowanie domu, poddasza czy dachu poprzedzona jest przygotowaniem budynku poprzez uszczelnienie go specjalną gazoszczelną folią. Następnie na czas od 7 do 14 dni do wnętrza domu jest wprowadzany interaktywny gaz. Po zatruciu szkodników obiekt poddany jest wietrzeniu i kontrolnym pomiarom stężeń. Metodę tę wykorzystuje się do dużych obiektów jak budynki, dachy, kościoły itp.


Bez względu na wybraną metodę, wszystkie prace i poszczególne etapy są wykonywane przez specjalistów posiadających kwalifikacje określone przepisami prawa oraz wieloletnią praktykę. Z usług firmy korzystają muzea, parafie, jednostki administracji publicznej, a także klienci indywidualni z terenu całego kraju.

Jeśli więc nieustannie zastanawiasz się jak zwalczyć korniki w belkach, podłodze, czy dachu, nie wahaj się dłużej. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wyspecjalizowanej i kompetentnej firmy DREVPOL.