Solidna balustrada ze stali

Solidna balustrada ze stali

Myślisz nad tym jakiego typu poręcze zamontować na swym balkonie w domku jednorodzinnym? Zobacz, co warto brać pod uwagę montując balustrady ze stali na domowy taras.

Omawiając zastosowanie wszelkich detali w grę rzecz jasna wchodzi kwestia gustu i tendencji kupujących. To wiadome, że jednemu będzie się podobać zupełnie coś innego niż drugiej osobie. Co można powiedzieć o cechach poręczy wykonanych ze stali szlachetnej?

Dlaczego balustrady nierdzewne warte uwagi?
Sporo ludzi chętnie zamawia produkty wykonane ze stali szlachetnej, chociaż jest ona o wiele droższa niż alternatywne materiały widoczne na rynku. Z jakiego powodu tak to funkcjonuje? Co ciekawe warto na pewno wiedzieć, że pomimo niewątpliwych walorów optycznych, stal nierdzewna charakteryzuje się wyjątkową odpornością na czynniki atmosferyczne. Stal nierdzewna jest nie podatna na wpływ prawy wodnej obecnej w powietrzu. Z tego względu nawet po wielu latach dalej prezentuje się w zasadzie perfekcyjnie.

 

Źródło zdjęć: https://www.kelmet.pl/balustrady-ze-stali-nierdzewnej

 

Wiadomo, że typów montażu balustrad jest mnóstwo. Możemy zatrudnić profesjonalnego spawacza, który przy wykorzystaniu specjalnych palników, zmontuje poszczególne składowe zestawu w jedną całość. Jednakże częściej inwestorzy decydują się na wykonanie balustrady samodzielnie. Może to być osiągalne dzięki wykorzystaniu systemów przeznaczonych do łatwego montażu. Aby zamontować balustrady u siebie w domu, potrzebne są takie typowe narzędzia jak młotki oraz śrubokręt.

Łącząc kolejne elementy instalacji, warto zwracać uwagę na stabilność łączeń, jeśli masz na przykład do czynienia z połączeniami gwintowymi, warto naprawdę mocno dokręcać poszczególne detale. Dla bezpieczeństwa balustrady kluczowe okazuje się też staranne przykręcenie jej do posadzki a także ścian. Dlatego otwory przeznaczone na instalację kołków montażowych muszą być wykonane precyzyjnie. Dzięki temu kołki mogą prawidłowo stabilizować balustradę.

Balustrady rodem z Polski
Szukając balustrady ze stali, na pewno zobaczymy, że na rynku instalacyjnym mamy do wyboru naprawdę ogromną rozmaitość produktów. Wybierając producenta, niewątpliwie dobrze jest kierować się jej popularnością. Musimy także wiedzieć, że to od jakości stali nierdzewnej na pewno będzie zależeć żywotność balustrady.

Przykładowym z wiodących producentów balustrad ze stali nierdzewnej jest marka Kelmet Jarosław Kieler. Producent ten co ważne wykonuje także znakomitej klasy elementy ze stali nierdzewnej dla znanych producentów motoryzacyjnych. Profesjonalny, rozbudowany park technologiczny pozwala na wysoką jakość wykonywanych produktów.

Na stronie internetowej Kelmet.pl mogą Państwo znaleźć niezwykle funkcjonalny konfigurator balustrady nierdzewnych. Dzięki niemu będą mieli państwo pewność, że wszystkie potrzebne elementy zostaną uwzględnione w zamówieniu.

Balustrady takie z uwagi na swoją trwałość a także elegancki wygląd, są często stosowane nie tylko w budownictwie jednorodzinnym, ale także w budynkach firmowych. Balustrady nierdzewne mogą być montowane wewnątrz obiektów oraz na zewnątrz.