Twórz kompletną dokumentację magazynową z programem LoMag

Będąc właścicielem firmy  z magazynem towarów  wymagane  jest utrzymanie porządku  w  dokumentach magazynowych.   Przy  niekończącym się przepływie towarów i bieżącej obsłudze kontrahentów    bardzo łatwo o chaos.  Właśnie z tego powodu, aby ułatwić prowadzenie gospodarki magazynowej nieocenione  jest oprogramowanie magazynowe LoMag. Jest to  system przeznaczony  do obsługi magazynu w małych i średnich przedsiębiorstwach.  Jest nie tylko  banalny w obsłudze, ale także funkcjonalny.   Bez zarzutu sprawdza się na pojedynczym stanowisku, jak również w sieci. Oprogramowanie do magazynu LoMag pozwala wygenerować  takie dokumenty magazynowe jak: wydanie z magazynu  – WZ, przyjęcie magazynowe  – PZ, korekty WZ i PZ, rozchód wewnętrzny – RW,  przychód wewnętrzny –  PW, przesunięcie międzymagazynowe, arkusze spisowe, remanent, przeceny, produkcja itd.  Program  umożliwia generowanie, przechowywanie i zarządzanie setkami takich dokumentów.Są one odpowiednio  kategoryzowane i sortowane,   dzięki czemu  wyświetlane są w  jasny sposób nawet przy ich dużej ilości.

Każdy  dokument jest  domyślnie zapisywany w pamięci, aby  można było w dowolnej chwili nanieść na nim  poprawki. Dokumenty są również automatycznie numerowane, a nadawane numery są niepowtarzalne, co ułatwia późniejsze odszukanie dokumentu.  Program do magazynu LoMag pozwalana zarządzanie  dowolną ilością magazynów,  działających całkowicie niezależnie. W razie wystąpienia takiej konieczności można usunąć cały magazyn. System umożliwia eksport zwartych w nim danych do innych programów np. Excel.   Dodatkowo  pozwala na zarządzanie kilkoma przedsiębiorstwami  z jednego komputera.  Każdemu towarowi umieszczonemu w systemie można nadać dowolną jednostkę miary i umieścić go w dowolnym magazynie. Program magazynowy nie tylko  pozwala na wykorzystanie każdej jednostki miary, ale także nadania własnej. Dodatkowo w celu  usprawnienia przesunięcia towarów między magazynami  wgrany został dokument przesunięcia międzymagazynowego, aby oszczędzić  mozolnego  generowania dokumentów korekt. Istnieje możliwość przechowywania  nieograniczonej ilości towarów.  System obsługi magazynu LoMag wykorzystuje  najnowocześniejszy dostęp do bazy danych Microsoft SQLServer. To jedna z najnowszych technologii, gdzie  skoncentrowano się przede wszystkim  na stabilności systemu i odporności na awarie. Umożliwia to szybkie i bezproblemowe  prowadzenie magazynu i łatwy dostęp do danych. Poza tym  system magazynowy  doskonale  współgra z większością popularnych programów komputerowych. Technologia Microsoft SQL Server pozwala na komunikację między wieloma magazynami i przedsiębiorstwami.  W jednej firmie może być aż kilkanaście stanowisk z zainstalowaną aplikacją. Jeden komputer pełni rolę serwera, pozostałe zaś – klientów. Do jednego serwera można podłączyć dowolną ilość komputerów.  Czołowym zadaniem, jakie pełni system magazynowy LoMag jest zarządzanie ruchami magazynowymi, przede wszystkim  sprzedażą i dostawą.  Wpisanie danych każdej z tych operacji jest niezwykle  proste, a intuicyjny w obsłudze system sam usprawnia ten proces. Ilość i ceny program może wyświetlać  z dokładnością maksymalnie do siódmego miejsca po przecinku. Użytkownik sam może zdecydować,  z jaką dokładnością wartości te system ma  prezentować. Zarządzanie magazynem niezwykle  usprawnia możliwość wygenerowania arkuszy spisowych i remanentu. Tworzone są one w oparciu o faktyczny stan magazynu.   System  informuje użytkownika o różnicach  między stanem w programie a faktycznym stanem  w magazynie. Dokumenty korekt są tworzone automatycznie. Bardzo  pomocną funkcją oprogramowania magazynowego LoMag jest wprowadzenie  przecen, które mogą stanowić modyfikację cen lub ilości  znajdujących sie w systemie towarów.

Funkcja ta jest niezwykle  pomocna, aby w systemie odtworzyć  zaistniałe zdarzenia, które odbywają się w magazynie. Program do magazynu umożliwia także  wygenerowanie raportów według  dowolnie wybranych kryteriów. Można utworzyć raport z konkretnego  dnia, a nawet z konkretnej  godziny. System uwzględnia  także dokonane korekty. Oprogramowanie  jest  przystosowane   do  wymagań użytkownika również  pod względem informacji o kontrahentach. Daje on możliwość utworzenia  bazy kontrahentów z uwzględnieniem NIP i REGON. Można także  odszukać danego kontrahenta według  dowolnych danych. System wprowadza dodatkowo  ich podział na odbiorców, dostawców i pracowników przy czym możliwe jest umieszczenie jednej firmy w dwóch grupach. W celu  zwiększenia funkcjonalności programu LoMag  jego twórcy  dodali możliwość dostosowania  dokumentów  i raportów do  specyficznych potrzeb firm. Zastosowanie wizualnego edytora pozwala na tworzenie szablonów  własnych dokumentów  wraz z umieszczaniem kodów kreskowych , zdjęć towarów oraz innych elementów graficznych. Na podobnej zasadzie działa edytor etykiet. Oprogramowanie do magazynu LoMag obsługuje czytniki kodów i drukarki etykiet,  pozwala także na import danych z komputera, a zastosowanie skrótów klawiszowych bardzo  ułatwia zarządzanie magazynem. To aplikacja  nadzwyczajnie prosta w obsłudze,  efektowna, niezawodna i  praktyczna. Jest ona doskonale  przystosowana do potrzeb użytkowników także pod względem ich różnorodności. Umożliwia dodawanie kolejnych funkcji  niezbędnych  w danym przedsiębiorstwie. Program LoMag jest systematycznie  ulepszany poprzez aktualizacje, aby sprostać  oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.  Pozwala oszczędzić czas i  maksymalnie usprawnia zarządzanie magazynem.  Naprawdę warto  wyposażyć w niego swoją firmę.

Więcej informacji na: www.LoMag.pl