Wybór solidnego dywanu

Wybór solidnego dywanu

Mnóstwo ludzi uwzględnia w aranżacji swojego mieszkania jakiś niedrogi chodnik. Czy wiesz jak różne wykładziny są dostępne w Polsce? 
Na pewno bardzo wiele osób chcąc kupić wykładzinę najzwyczajniej wybiera się do lokalnego marketu, by nabyć w miarę możliwości najtańszy produkt spełniający ich optyczne oczekiwania. Najczęściej będzie to dywan polipropylenowy, ponieważ tego rodzaju modele są po prostu najtańsze. Z drugiej strony, jest w Polsce wiele ludzi pragnących zakupić naprawdę oryginalny dywan.

A może wełna?
Pomimo że wełna, jako element dywanów trochę wychodzi z mody, nadal wykładziny tego sortu mają sporo swych zwolenników. Wykładziny wełniane wbrew obiegowym opiniom są dość wytrzymałe, dlatego mogą posłużyć naprawdę długo. Co ważne są to dywany całkowicie naturalne, wolne od syntetycznych składników. Niemniej wełna ma dość poważne wady, o których warto się dowiedzieć.

Taki dywan nie jest dobrym rozwiązaniem dla uczuleniowców. Wiadomo niestety, że w pierwszych miesiącach funkcjonowania dywanu tego rodzaju, mamy do czynienia z intensywnym pyleniem. Jest to istotnym minusem dla ludzi uczulonych na rozmaite roztocza. W praktyce przekonujemy się także, że chodnik wełniany niełatwo się czyści. Rzecz jasna sprawy takie nie muszą być kłopotem, istotne jest po prostu, by być świadomym takich kwestii i wcześniej się na tego typu sytuacje przygotować. Dobrze jest również wiedzieć, że produkty z wełny do najtańszych się nie zaliczają, dlatego nie może sobie na nie pozwolić zbyt wiele osób. Spory kilkumetrowy dywan może nawet kosztować kilka tysięcy złotych.

Dywany ręcznej produkcji
Do najdroższych wykładzin należą rzecz jasna te wytwarzane ręcznie. Czym charakteryzują się tego typu wzory? Otóż dywany ręcznie tkane są po pierwsze niepowtarzalne. Dlatego więc, są oczywiście dużo kosztowniejsze od swych masowo produkowanych odpowiedników. Ręcznie tkany gobelin znakomicie będzie się prezentował w oryginalnych, najdroższych aranżacjach, gdzie liczy się każdy drobiazg.
Źródło zdjęcia: https://www.kochamydywany.pl/dywany-agnella

Dywany Agnella
Nie wiesz kto w Polsce wykonuje dywany? Każda osoba cokolwiek zaznajomiona z branżą dywanową w Polsce od razu wspomni o popularnej marce Agnella. Firma ta produkuje ogromny, kolosalny wręcz asortyment dywanów oraz wykładzin o rozmaitym zastosowaniu. Chociaż Agnella przez większość swojej aktywności na rynku była zasilana budżetem tylko z Polski, od roku 2015 większościowym udziałowcem w tej spółce została brytyjska firma The Carlyle Group. Fabryka zlokalizowana jest w Białymstoku.