Wytwórni Abażurów i Stelaży Krystyny Kubik

Obecnie w Polsce coraz więcej młodych małżeństw rezygnuje z przytulnych mieszkań na miejskich , gwarnych ulicach na rzecz zrealizowania swoich marzeń o posiadaniu własnego domu. Niestety budowa to nie tylko wyzwanie dla możliwości finansowych, ale także test charakterów i ciągłe szukanie kompromisów dla stanowisk i wizji współmałżonków. O ile postawienie budynku to przysłowiowa bułka z masłem, nie można niestety tego samego powiedzieć o pracach wykończeniowych. Urządzając dom po pierwsze trzeba by zdecydować się na konkretny styl, ale myśl o wciąż zmieniających się trendach komplikuje podjęcie decyzji. Nikt nie chciałby przecież po roku żałować, że nie zrobił wnętrz zupełnie inaczej. Problemem jest także znalezienie złotego środka między dążeniami mężczyzny do surowych i prostych form z dominacją metalu i drewna, a marzeniami kobiety o słodkim i przytulne gniazdku, pełnym bibelotów i ozdób. Obecnie nad Wisłą coraz większym zachwytem cieszą się dwa style aranżacji wnętrz: loftowy i skandynawski. W stylu loftowym najlepiej jest urządzić dom lub mieszkanie z wyższymi niż standardowe sufitami, dużymi oknami i przestronnymi wnętrzami. Typowe są cegły lub beton na ścianie oraz parkiet przemysłowy na podłodze. Elementami typowymi są widoczne instalacje elektryczne i hydrauliczne. Całość ma sprawiać wrażenie starego, surowego pofabrycznego wnętrza. Aby nieco poskromić surowy klimat, można wykorzystać dodatki w stylu klasycznym, chociaż mile widziane są takie materiały jak meble z europalet, deski i betonowe bloczki. Decydując się na drewniane elementy i biel jako dominujący kolor, zyskamy bardziej przytulny charakter wnętrz. Żywe kolory mebli czy kolorowe lecz niewielkie dekoracje idealnie przełamią ascetyczną przestrzeń. Prostą cegłę bez wątpienia mogą zastąpić elementy metalowe. W zależności od zapatrywań mieszkańców cechy charakterystyczne dla stylu loftowego można uwydatnić albo zamaskować. W kwestii oświetlenia przy dużych wysokościach śmiało możemy zamontować długie, wiszące lampy i żyrandole. Zawieszone na różnych wysokościach sztuczne oświetlenie powinno uwydatniać urok fabrycznego wnętrza. Oświetlenie powinno być proste i delikatne. Najlepiej sprawdzi się abażur biały o regularnym kształcie bez ozdobnych detali. Jeśli we wnętrzu wykorzystano elementy czerwonej cegły, kapitalnie wkomponuje się prosty abażur czarny.

Kuchnię w lofcie przeważnie stanowi aneks, będący częścią salonu, podobnie jak jadalnia, pracownia czy biblioteczka. Szerokość salonu może idealnie wyznaczać dywan, który będzie nie tylko ozdobą, ale też wyznacza strefę dzienną. Do wyznaczenia stref można wykorzystać dwustronne regały, pamiętając, aby wznosić je do sufitu, a nie na szerokość pokoju. Drugim zyskującym ogromną rzeszę zwolenników stylem aranżacji wnętrz jest styl skandynawski. Typowe dla tego stylu są duże i jasne przestrzenie, tworzące klimat chłodnej, ale przytulnej i gościnnej atmosfery Skandynawii. Tworzywem, które wykorzystuje sie najczęściej jest naturalne drewno, spośród barw dominują beże, brązy, szarości i oczywiście biel. Meble maluje się na biało, bądź wykonuje z jasnego drewna. Z podłogą jest podobnie. W oknach zamiast zasłon stosuje się rolety. Sztuczne oświetlenie w pomieszczeniach zazwyczaj posiada bardzo minimalistyczną formę. Wykorzystuje się zwykle prosty abażur szary lub biały. Często można spotkać metalowe lub szklane lampy. Zadaniem dodatków, jakie stosuje się w pomieszczeniach w stylu skandynawskim, jest ocieplić wnętrze. Przeważnie są to kolorowe poduszki, puszyste narzuty, świeczniki, wazony i inne bibeloty. Styl ten zainspirowany jest skandynawską przyrodą. Jest wygodny, prosty i elegancki, czym zyskuje sobie ciągle nowe rzesze zwolenników. Niezależnie od tego jaki styl aranżacji wnętrz wybierzemy, o tym, czy będą one gościnne ostatecznie zdecyduje oświetlenie. Ostatnimi czasy do łask wracają lampy abażurowe. Ten bardzo nastrojowy rodzaj oświetlenia fantastycznie się sprawdza w każdym wnętrzu i harmonizuje z każdym stylem aranżacji. W sklepach możemy spotkać różne typy oświetlenia, ale chcąc być właścicielem naprawdę wyjątkowych lamp, warto zwrócić się do Wytwórni Abażurów i Stelaży Krystyny Kubik. Firma to producent abażurów posiadający w swojej ofercie ręcznie wykonane, cudowne i niepowtarzalne abażury zarówno w stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Bogaty wybór materiałów, fachowe szycie i niepowtarzalne wzornictwo spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Rodzinny charakter firmy ma bardzo duży wpływ na stabilność i wzrost wartości marki oraz budowanie reputacji.

Przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie abażury do lamp w stylu klasycznym, łowickim, retro, skandynawskim, z motywami kwiatów róży, zwierzęcych skór, plisowane, z tkanin naturalnych i organzy. Zamówić można także stelaż do abażuru w dowolnym kształcie. Firma wytwarza abażury z materiału w dowolnych rozmiarach, jednak głównym przedmiotem produkcji są: duże abażury do lamp stojących, mniejsze do lampek biurkowych i nocnych oraz do kinkietów. Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z usług wytwórni, odnajdzie w jej ofercie coś, co stanie się inspiracją do urządzenia przyjaznych, przepięknie oświetlonych wnętrz.