Zainwestuj w najlepsze filtry do rekuperacji!

Ostatnimi czasy bardzo głośno jest w mediach o wysokim poziomie niebezpiecznego dla naszego zdrowia smogu. Największy udział w jego tworzeniu ma tak zwana niska emisja. Są to sadze i popioły emitowane z domów oraz kotłowni, w których spalany jest zanieczyszczony węgiel, drewno i różne odpady. Drugim istotnym elementem zawiesiny pyłowej utrzymującej się w powietrzu są spaliny komunikacyjne.

Pyły zawieszone w powietrzu oznaczane są symbolami PM10 i PM2,5, jednak te drugie są dużo bardziej niebezpieczne dla naszego organizmu. Bez problemu bowiem wnikają do naszego układu oddechowego, na początku nie dając przy tym żadnych objawów. Bardzo szkodliwymi składnikami smogu są również dwutlenek siarki, tlenki azotu i metale ciężkie. Kiedy ich stężenie w powietrzu jest bardzo wysokie męczy nas kaszel, zapalenie spojówek, katar czy pieczenie oczu. Jednak nie zdajemy sobie nawet sprawy, że konsekwencje mogą być dużo bardziej poważne. Rakotwórcze pyły PM10 oraz PM2,5 trafiając do naszych płuc, dostają się w konsekwencji także do naszego krwioobiegu. Stamtąd mogą zaatakować już prawie każdy organ w naszym organizmie, w wyniku tego możemy mieć problemy z sercem, wylewy, zawały czy nowotwory.

Zdrowie nasze i naszych najbliższych jest dla nas najważniejsze, więc na ile jest to możliwe powinniśmy bronić się przed smogiem. Bardzo popularne ostatnimi czasy jest noszenie na zewnątrz masek antysmogowych. Wielu ludzi rezygnuje również z jeżdżenia do pracy własnym samochodem i korzysta z komunikacji miejskiej, tym samym zmniejszając ilość spalin w powietrzu. Otwierając drzwi lub okna nie jesteśmy w stanie uchronić się przez dostaniem się pyłu do naszego domu. Warto zainwestować we właściwy filtr redukujący cząsteczki smogu w mieszkaniu. Odpowiednim może okazać się TRIMBOX NO2, który jest w stanie nie tylko zredukować aż 95% niebezpiecznych cząsteczek PM2,5, ale także siarkowodór, dwutlenek siarki, chlorowodór, dwutlenek azotu i lotne związki organiczne. Przy wysokim stężeniu smogu, jaki ostatnio panuje w naszym kraju warto zadbać o zdrowie najbliższych i zainwestować w filtry do rekuperacji.